Vyhledávání   
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Tah pěšcem zahájil velkou partii v Hlinku

Vojtěch Straka se stal historicky prvním vítězem na obří venkovní šachovnici v parku Hlinek, když sehrál partii s Pavlem Šťastným. Stalo se tak u příležitosti otevření parku v sobotu 3.6. 2017. Slavnostního přestřižení pásky se ujal starosta obce Jan Helikar spolu s architektkou Pavlou Dratvovou a místostarostou obce Drahomírem Dofkem. Podívat se přijeli i starostové z Pohořelic a Ivaně, Josef Svoboda a Martin Rybecký.

,,Hlinek je historický Vranovický pojem. Pamětníci ho znají, jako lokalitu, kde se těžila hlína, příznivci Svazarmu ho znají jako místo pro motocyklové závody. Další generace Hlinek znaly jako „největší“ kopec ve Vranovicích, kam chodlily jako děti sáňkovat nebo lyžovat. A nyní dostává další podobu, která umožní aktivní odpočinek celým rodinám.Vzniklý park Hlinek je koncipován tak, aby mohly v přírodě trávit volný čas celé rodiny.“ řekl starosta při zahájení.

Děti najdou v parku rozmanité prolézačky, ti odrostlejší a zdatnější si mohou zvýšit svoji fyzickou kondici na posilovacích strojích. Příchozí mají také možnost udělat si piknik v trávě. Za tímto účelem je jim k dispozici i otevřené ohniště. Volná prostranství v parku lze využít pro sportovní a míčové hry a starší generace si může zahrát třeba zmíněné šachy.

Z místa, kde se ještě v nedávné minulosti těžila hlína a byla skládka, vznikl atraktivní multifunkční areál, kde mohou svůj den příjemně strávit všechny věkové kategorie.

Otevírání areálu bylo lákavé nejen pro dospělé návštěvníky, ale i děti. Spolu se slavnostním otevřením se totiž v přilehlém Hájku uskutečnil i tradiční Pohádkový les při příležitosti oslav Dne dětí.

Čtěte také: Do pohádkové lesa zavítalo přes 200 dětí

Text a foto: Dana Kvapilová

 

007_Hlinek

009_Hlinek

011_Hlinek 012_Hlinek 010_Hlinek 005_Hlinek  153_DD

004_Hlinek 002_Hlinek

Text a foto: Dana Kvapilová

Uložit