Vyhledávání   
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Jsme korunním princem v třídění odpadu

Naše obec včera zaznamenala úspěch. V soutěži „My třídíme nejlépe“, kterou vyhlašuje společnost Eko – Kom, se Vranovice dostaly mezi finalisty měst a obcí v kategorii s počtem obyvatel od 2 do 10 000 obyvatel. Na slavnostním vyhlašování výsledků, které se uskutečnilo 30. listopadu 2017 v Brně, jsme naši finálovou účast proměnili ve stupně vítězů. V konkurenci 76 měst a obcí, které v této kategorii za Jihomoravský kraj vystupují, se Vranovice umístily na krásném druhém místě. Spolu s diplomem a keramickou plaketou Vranovicím, za její snahu a úsilí, náleží i šek v hodnotě 20 000 Kč. Od roku 2014, kdy se Vranovice začaly tříděním odpadu intenzivně zabývat, je to již druhé úspěšné umístění se stále vzrůstající vývojem. Ze čtvrtého místa v roce 2015 jsme dosáhli na současné druhé místo. V cestě za vítězstvím je před námi již jen Mikulov.

„ Jedná se o úspěch všech občanů naší obce, kterým není ochrana životního prostředí cizí. Těm patří toto ocenění a samozřejmě i moje poděkování. Snad to je i potvrzením toho, že stanovená pravidla pro třídění odpadu, která vedení obce přijala, jsou jednoduchá, motivující a smysluplná.“ uvedl starosta obce Jan Helikar.

Nejen umístění v soutěži, ale i množství tříděného odpadu a finanční úspora má ve Vranovicích rostoucí trend. Od roku 2014, kdy se obec do projektu „ Třídíme už doma“ zapojila, vzrostlo množství vytříděného odpadu na více než dvojnásobek, což obci přineslo celkovou úsporu ve výši 1,3 milionů korun.

-kva-

Plaketa

Diplom