Vyhledávání   
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Děti si v příštím školním roce užijí nové školní zahrady. Umožní jim aktivní a zábavný pobyt.

Z nových upravených venkovních prostor se budou moct v novém školním roce těšit žáci prvního stupně základní školy i děti mateřské školy. Obec do rekonstrukcí zahrad a vytvoření atraktivních míst pro aktivní pobyt dětí na čerstvém vzduchu investovala 2,5 miliony korun včetně daně.

Oddechová a odpočinková místa, herní a vzdělávací prvky, zatravněné plochy a nová výsadba je výčet jen zlomku úprav, kterými prošly zahrady vranovických školních zařízení, přesněji Vzdělávacího centra Floriánek a mateřské školy. Obě zahrady byly v tomto týdnu předány do užívání. Žáci prvního stupně základní školy se tak mohou těšit na houpačky, šplhadla, balanční prvky, ale také venkovní učebnu, který jim umožní pobyt na zahradě za každého počasí. Součástí školní zahrady je i zatravněné hřiště s brankami. To děti z mateřské školy určitě potěší smyslový chodník, mlhoviště, pískoviště, vrbový tunel, prolézačky nebo sestavy se skluzavkou. I oni se mohou před deštěm či sluncem schovat do krytého altánu. Každopádně pobyt na zahradách bude pro děti radostný a rozhodně se nebudou nudit.

„Děti i jejich pedagogové budou moct od příštího školního roku trávit svůj čas v příjemném, svěže zeleném prostředí na čerstvém vzduchu. Na tento čas už se moc těšíme a děkujeme zřizovateli školy, obci Vranovice, za finanční zajištění celého projektu a krásný dárek ke konci tohoto, jinak svým průběhem prazvláštního, školního roku.“ doplnil k celému projektu ředitel školy Jiří Sliacky.

IMG_9424

IMG_9428

IMG_9434

IMG_9436