Vyhledávání   
Středa 27. března 2019
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Značení ulic doplnila nová navigace

Vranovice jsou zase přehlednější, od listopadu totiž přibyly na rozcestích ulic nové navigační tabule. Ukazují směr k důležitým institucím a místům v obci a také k místním firmám a obchodům.
Kvůli rychlejší orientaci jsou jednotlivé tabule vyrobeny v odlišných barvách, vybraných dle obvyklých standardů. Ke stávajícím červeným ukazatelům s pojmenováním ulic přibyly jednak hnědé tabule s bílým nápisem, které navádějí k obecním objektům. Patří mezi ně například obecní úřad, školy, nádraží, knihovna, vinotéka, hasičská zbrojnice, kostel, ale také sportovní hala, fotbalové hřiště, svatý Florián nebo rybník Stříbrňák.
Firemní směrovky odlišuje bílo-černé provedení. Nápis v některých případech doplňuje logo dané společnosti, pokud si to přála.
Na financování výroby ukazatelů se podílela obec společně s podnikatelskými subjekty, které projevily zájem využít výhodnou cenovou nabídku. Vzhledem k společné objednávce se totiž podařilo obci vysoutěžit třetinovou cenu než je obvyklé.
Cílem je zlepšit orientaci v ulicích pro návštěvníky obce a také kultivovanou formou sjednotit různorodé ukazatele domácí výroby, jež se v obci vyskytují v nekoordinované podobě. Kazí to celkový vzhled obce a to chceme napravit.
Obec uvažuje o zprostředkování druhého kola výroby navigačních tabulí. Zájemci z řad firem se mohou nahlásit již nyní na podatelně OÚ nebo v knihovně.
-hum-