Vyhledávání   
Sobota 21. července 2018
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Výsledky soutěže Vesnice roku 2010

Ve středu 9. června v osm hodin ráno navštívila naši obec hodnotitelská komise soutěže Vesnice roku 2010. Vybírala vítěze Jihomoravského kraje. Mezi 22 obcenmi, které se tohoto kola úřastnily ocenila komise naši obec Čestným uznáním za koncepční vedení obce.

Podrobné výsledky

Deseti pověřených komisařů se zajímalo o investiční plány obce, její hospodaření, plány na obnovu vesnice ale i o kulturní a společenské dění, kroniky a mnoho dalších činností spojených s životem lidí ve Vranovicích. Úspěch zaznamenal například i zpravodaj, který si jednotliví členové komise rozebrali prý pro vlastní inspiraci.
Hodnotící skupina si prošla centrum obce, navštívila knihovnu a kladně ohodnotila probíhající práce na obnově památek a kostela. Komisaři si také všímali úprav před domy obyvatel. Kredit sbíraly například  kvetoucí růže v předzahrádkách, protože ty jsou podle komisařky z ministerstva pro místní rozvoj Marcely Ondráčkové původní okrasnou rostlinou venkovského typu. Naopak tůje a moderní kompozice z oblázků narušují prý venkovský ráz.

Rozčarováním bylo sokolské hřiště
Pro rychlejší a větší přehled o obci pak cestovala delegace po Vranovicích autobusem, za doprovodu starosty. Chtěla vidět zemědělské družstvo, sportoviště. Na fotbalovém hřišti byli s výsledkem vcelku spokojeni, rozčarování však způsobilo sokolské hřiště. Dojem byl o to horší, že i víc než týden po kácení máje se na betonu válely špalky rozřezaného kmene. Kulisu doplnňoval další nepořádek a odpadky.To nás stálo hodně cenných bodů.

S trochou nadsázky se dá říct, že uklidnění nalezli komisaři nakonec na hřbitově. Ocenili opravenou zídku, jeho celkový vzhled i kostnici.

Zvítězilo Krásensko
Jihomoravskou vesnicí roku se stala obec Krásensko na Vyškovsku. má pouhých čtyři sta obyvatel. komisi ale zaujala tradiční úprava a velebnost obce i semknutost tamních obyvatel. Krásensko se do soutěže přihlásilo letos už potřetí. To potvrzuje původní filosofii starosty Jana Helikara. Ten přihlášku do soutěže komentoval slovy. "Jde o to porovnat se s ostatními, zjistit kde máme navrch a v čem máme rezervy".

Co kdybychom se také všichni semkli jako v Krásensku a každý jednotlivě jsme se podíleli na pěkném vzhledu obce. Místo k realizaci máme každý hned před svým domem nebo provozovnou. Velký dík patří všem, kteří tak doposud činili sami od sebe, pro vlastní potěšení a dobrý pocit nebo zkrátka proto, že nepořádek nesnesou.