Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Úspěšný víkend: půlmaraton a silácký bronz

Úspěšný víkend: půlmaraton a silácký bronz

pulmaraton

(Text: Dagmar Humpolíková, foto: Hervis Half Marathon Prague)

Medaile z mistrovství republiky v silovém trojboji a zdolání půlmaratonové trati v Praze. To dokázala šestice vranovických borců uplynulý víkend. Vůle a vytrvalost je zařadila mezi sportovní a atletickou elitu.
Nejvyšší ocenění získal silový trojbojař Pavel Pláteník z oddílu Tělocvičné jednoty Sokol Vranovice, když obhájil loňský titul bronzového mistra republiky.

Klání se konalo v sobotu 6. dubna 2013 v Kuřimi a konkurence byla silná. Ještě před závodem Pláteník na bednu ani nepomyslel. „Budu rád, když se umístím v první patnáctce,“ odhadoval situaci před startem. Nakonec získal ještě zlatou medaili za dílčí kategorii dřep. V něm ho nepředstihl žádný borec v republice.

Hervis ½ maraton Praha

Na dno svých sil si v sobotu sáhli také amatérští běžci Pavel Benada, Dušan Krutina, Marek Sedláček, Radim Hochman a Peter Búda. Po zhruba ročním kondičním tréninku za humny Vranovic se vyhecovali k účasti na Hervis ½ maratonu Praha, který se uskutečnil rovněž v sobotu 6. dubna 2013. Nejen, že do cíle jedenadvaceti kilometrové trati doběhli všichni borci, ale navíc se mezi dvanácti a půl tisíci startujících maratonců neztratili.
Všichni udrželi tempo zhruba v polovině běžeckého pelotonu. Limitovaný čas tří hodin na zdolání trati zvládl nejlepší z nich Peter Búda za 1:31:43 h. Dušan Krutina si připsal čas 1:48:51 h, Pavel Benada 1:50:25 h, Marek Sedláček 2:09:00 h a Radim Hochman 2:32:12 h.

Největší český běžecký závod se uskutečnil v historickém centru Prahy a byl vysílán na ČT sport.