Vyhledávání   
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Univerzita třetího věku pokračuje, nebojte se vzdělávat s námi

„Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu 20 nebo 80.

Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý.

Je nejlepší v životě zůstat mladý.

Henry Ford

Již od minulého roku probíhá výuka (sledování předtočené přednášky za pomoci dataprojektoru) Univerzity třetího věku v konzultačním středisku ve Vranovicích. Až do konce minulého semestru jsme se společně se studenty scházeli v prostorách klubovny seniorů v budově Domova pro seniory. Tento rok dochází ke změně, budeme se scházet na pravidelných seminářích v obecní knihovně. Budeme tak mít všechny zdroje vědění v bezprostřední blízkosti – jestliže by někomu nestačila virtuální přednáška a chtěl by se dozvědět více z knižních zdrojů. V minulém studijním semestru úspěšně absolvovalo 8 studentů, kteří dokázali splnit závěrečný test na téma: „Cestování, co jste nevěděli?“ Tento test si mohl udělat každý student na svém počítači v klidném a příjemném prostředí svého domova. Odpadá tím nervozita, která se často dostavuje při ústním zkoušení v neznámém prostředí.

V letošním roce si studenti předběžně zvolili téma „Osobní finance“, takže bychom se měli věnovat finančnímu trhu, obchodování a drobným investicím, které zvládne každý z nás. 6 bloků tj 1 semestr studia je díky přispění obce zpoplatněn zvýhodněnou částkou 300 Kč.

Neseďte sami doma, přijďte mezi své vrstevníky a kamarády, rozšiřte si obzory. Při setkání panuje příjemná atmosféra a za drobné vyrušování v hodině se nikdo pohoršovat nebude :) Kávička, čaj a něco sladkého pro zpříjemnění výuky jsou zajištěny pro každého příchozího.

Informativní schůzka a přihlašování k výuce se uskuteční ve čtvrtek 20. září od 9,30 hodin v Obecní knihovně, Náves 89.

Těšíme se na vás!

-kot

PilotVU3v(5)