Vyhledávání   
Sobota 21. července 2018
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Stavební suť kdosi uklidil doprostřed pole

(Text a foto: Drahomír Dofek)

Nebuďme lhostejní k černým skládkám !
V poslední době se začíná opět stupňovat množství černých skládek v katastru obce Vranovice. Je to problém dlouhodobého charakteru a jeho řešení není jednoduché. Přistihnout dotyčného při činu je téměř nemožné. Černé skládky se objevovaly v minulosti především v lokalitách: Hájek, lesík naproti hřbitova, za fotbalovým hřištěm a dále na polních cestách, kde si dotyčný myslel, že když do kaluže o průměru 1 m a hloubce několika centimetrů vyklopí kontejner sutě(obsahující nejlépe celé cihly nebo kusy betonu), udělá nám všem dobrý skutek.
Nestačil jsem se divit tento týden při průjezdu polní cestou kolem trati směrem na Přísnotice, když jsem cestou spatřil hromadu betonové suti vysypanou cca 10 m od cesty oprostřed pole. To už je trošku „silná káva“. Nevím, zda se jednalo o cílenou mstu majiteli pozemku, nebo o hrubé vandalství přecházející všechny meze. Každopádně se jedná o čin, který je třeba hrubě potrestat.
Chtěl bych touto cestou apelovat na všechny spoluobčany. Nebuďme lhostejní k těmto činům! Pokud uvidíte traktor, nákladní auto, malotraktor či osobní auto s vozíkem vezoucí stavební suť, které míří na polní cestu, nebona jiné odlehlé místo nebo do lesa, nebojte se na to upozornit. Stačí zavolat policii, pokud možno si zapsat SPZ nebo jinou identifikaci hříšníka. Věřím tomu, že pokud se podaří prvního hříšníka usvědčit, bude potrestán precedentně a bude to výstrahou pro ostatní výtržníky.
Věřím, že nejsem sám, kterému záleží na prostředí ve kterém žijeme a vychováváme naše děti.