Vyhledávání   
Středa 19. června 2019
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Školáci zhlédli představení ve znakové řeči

(Text a foto: Petra Holásková)

V rámci probíhající mezinárodní kampaně „Týden čtení dětem“, která v ČR probíhá první červnový týden, se uskutečnilo v místní základní škole dne 4. června 2013 knižní představení pro žáky prvního stupně zpracované na motivy známých příběhů a pohádek, které pro ně zorganizovalo Centrum volného času Vranovice.

Představení vzniklo v Ateliéru výchovné dramatiky pro neslyšící na JAMU v Brně pod vedením prof. Zoji Mikotové.

Žáci 1. a 2. třídy shlédli po řadě nejdříve pohádku Louskáček, poté Ošklivé káčátko (bylo předvedeno pouze ve znakové řeči a úkolem dětí bylo na konci příběh převyprávět, podle toho, jak mu porozuměly) a nakonec Cesta okolo světa. Pro žáky 3., 4. a 5. ročníku si studentky JAMU připravily vystoupení Kvído, Alenka v říši divů a Tři prasátka.

Při představení používali účinkující znakovou řeč, což děti zároveň motivovalo k porozumění a toleranci vůči neslyšícím.

Součástí programu byla i tvořivá dílna, v níž se pracovalo opět s literárními a divadelními prvky a výchovnými aspekty. Vzájemné připínání kolíčků, cesta na druhou stranu místnosti ve dvojicích po novinovém papíru, stavba věží z kelímků, převyprávění příběhu ztvárněného ve znakové řeči, to je jen malý výčet z toho, co si v tvořivé dílně mohli žáci vyzkoušet. Naučili se například i základní slova a básničky ve znakové řeči.