Obec Vranovice > Archív aktualit > Archív 2011 > Siloví trojbojaři se utkali ve Vranovicích

Siloví trojbojaři se utkali ve Vranovicích

V sobotu 8. 11. 2011 proběhla soutěž I. LIGY Moravy v silovém trojboji 4členných družstev. Z dvanácti přihlášených družstev jich  nakonec soutěžilo jen devět.

Prezentace všech družstev proběhla od osmi do devíti třiceti hodin, samotná soutěž začala v deset hodin.
Na pozici hlavního rozhodčího se představil Ing. Jiří Ledvina z Hodonína apostranními rozhodčími byli nominováni Jan Zamrazil  z Jihlavy a Jiří Zimula z Kuřimi. Všichni rozhodčí podali dobrý výkon, i když k nevoli některých soutěžících byli přísnější v disciplíně dřep, přesto v souladu s pravidly.

Nejlepší výkon podal tým TJ Olympia Zlín “B“, jehož členové získali celkem 1657,13 bodů po přepočtu Wilkse. Druhou příčku obsadili trojbojáři z KST Jihlava s 1605,6 bodů a bronz  za získaných 1510,51 si odvezli borci z Viktorie Bohumín. Dále soutěžila družstva Vítkovic,Rosic,Krnova „B“,“C“,“D“ a družstvo Vranovic.

Zástupci Sokola Vranovice se umístili na osmé příčce. Soutěžili Pavel Pláteník, Jiří Furch, Oldřich Halfar  a Jan Bohunický.
A proč ta osmá příčka? Měl soutěžit Tomáš Trávník, ale služební cesta do zahraničí se protáhla až do soboty a tak byl nahrazen mladým Janem Bohunickým. Družstvu na čtvrtou příčku chybělo 59 bodů a tento počet by Tomáš Trávník bez problémů zvládl. Pravdou je, že na první tři místa náš oddíl
nemá, neboť vítězná družstva mají  zkušeností z extraligy České republiky.
Tímto přesunem nemohlo soutěžit mládežnické družstvo. Zbylí si vyzkoušeli svoji formu mimo soutěž. Za zmínku jistě stojí, že nejlepší dřep  285 kg předvedl Jihlavský Filip Sobotka. Nejlepší tlak 220 kg na lavici měl Petr Lahoda z Rosic a nejlepší v mrtvém tahu byl Pavel Kaňát  ze Zlína výkonem rovných 300 kg.

Členové prvních tří družstev obdrželi poháry věnované TJ Sokol Vranovice a sportovní výživu od firmy VITALMAX. Všechna družstva obdržela sponzorské balíčky, které také věnovala  domácí tělocvičná jednota. O spokojenost všech žaludků se vzorně starala Renata Měřínská s Ivou Karpíškovou .
MUDr. Zdeněk Černý z Brna bděl nad bezpečností všech závodníků.
Poděkování patří všem nakladačům za bezchybný průběh závodů, neboť tito hoši skutečně nazvedali nejvíce kilogramů.
Soutěž se všem závodníkům líbila, že měla hladký a bezproblémový průběh díky dobré  organizaci. Všem bylo poděkováno za pěkné sportovní výkony s přáním bezpečného návratu domů.