Vyhledávání   
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Poslední tečka za zničeným hřbitovem – Oficiální vyjádření starosty obce

Před více než rokem, přesně v noci 18.10.2012, těsně před Dušičkami, za sebou zanechali pachatelé neuvěřitelnou spoušť na místním hřbitově. Výsledek jejich řádění se nedal pochopit a slovy ani popsat. Materiální škody, které způsobili se vyčíslily, ale daleko větší byly škody, které se vyčíslit nedají, ty které zůstanou v každém z nás jako černá můra a neustále se vrací. Hloubka smutku byla umocněna i tím, že se celý incident stal dvanáct dnů před svátkem Památky zesnulých.

Okresní soud Brno venkov v minulých dnech udělal za celou smutnou kauzou pomyslnou tečku. Za řádění potrestal dvojici mladíků, kteří se k činu doznali. Jeden byl potrestán dvou- a druhý dvouapůlletým podmíněným trestem.

Vynesené tresty opět vyvolaly vlnu diskuse, zda jsou tresty dostatečné, či nikoliv. Osobně nedokážu výši trestu posoudit, neznám judikaturu, neznám všechny podrobnosti a hlavně neznám vynesené tresty u podobných případů. Výše trestu bude vždy vnímána individuálně. Běžnými občany bude vždy vnímána naprosto odlišně od toho, jak budou výši trestu vnímat přímo poškození, nebo jejich blízcí.

Pozitivně je nutno vnímat, že za celým varujícím případem byla udělána pomyslná tečka. Pozitivní je, že Policie ČR pachatele velice rychle dopadla a že jsou pachatelé odsouzení za 15 měsíců po spáchání trestného činu.

Ing. Jan Helikar

starosta obce 

 

Čtěte také:

Zničili hřbitov, dostali podmínku – Břeclavský deník, 9.1.2014