Vyhledávání   
Čtvrtek 23. května 2019
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Park Hlinek užívají kromě návštěvníků i vandalové

Neuklizené, polámané a odřené šachové figurky, některé scházející úplně. Ale také například posprejované či pomalované lavičky. To je pohled, který se naskytne návštěvníkům parku Hlinek pouhý rok po jeho otevření. Na jeho vzhledu se totiž výrazně podepisují vandalové. A nejedné se jen o nezralé pubescenty, pro které je podobné chování častým projevem období vzdoru. V Hlinku můžeme při ničení mobiliáře spatřit i menší děti.

Šachové figurky, které měly sloužit návštěvníkům ke zpestření volného času se nikdo nenamáhá uklidit zpět na místo určení a pokud se někdo takový najde, tak svoji aktivitu za chvíli vzdá, protože je ve svém snažení ojedinělý. Většina těch, kteří figurky využívají s nimi nejenže nehrají šachy, ale slouží jim spíše jako náčiní k hodu do dálky či bojovým hrám.

„Vandalismus je problém, který v současné době trápí spoust měst a obcí. Finance, které budeme muset za opravu poničeného mobiliáře zaplatit bychom mohli využít úplně jinak, za projekty, které by mohly sloužit všem občanům.“ doplnil k problematice poničeného mobiliáře starosta Jan Helikar

Za projevy vandalismu u dětí nesou odpovědnost jejich rodiče, a to hned dvakrát. Nejen, že jim nenastavují hranice a nepomáhají jim rozlišit co je pro společenské chování přijatelné a co ne, ale v případě přistižení dítěte při ničení majetku nesou i právní odpovědnost.

Naštěstí většina návštěvníků využívá park k účelu, pro který byl vytvořen. Tedy k odpočinku, relaxaci, hrám a místu setkávání s přáteli i spoluobčany. Děti zde mají k dispozici nejen hřiště s prolézačkami, ale také rozsáhlý zatravněný prostor, který využívají k míčovým či jiným hrám. Oblíbeným cílem návštěvníků jsou i cvičící stroje poskytující možnost rekreačního udržování kondice a také altán ze kterého je krásný rozhled po okolí a zároveň poskytuje ochranu před sluncem či deštěm.

IMG_20180604_123626

 

IMG_20180604_123540

 

IMG_20171229_103008