Vyhledávání   
Středa 20. března 2019
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Okresnímu šachu kraluje Straka

(Text a foto: Pavel Šťastný)
I přes nepříliš šťastně zvolený velikonoční termín a až příliš krásné slunné počasí, se v Modřicích, v jeho radničních prostorách, sešlo v sobotu 23.dubna 2011, 31 šachistů, aby zde odehráli svůj okresní přebor mládeže do 15 let.
Samotný turnaj vyhrál a pohár starosty Ing. Šišky ve stylu start-cíl získala vycházející hvězda vranovického šachu Vojtěch Straka, když se po celou dobu turnaje pevně usadil na prvním stole a s přehledem vyhrál všech sedm partií. O bohatý cenový fond darovaný městským zastupitelstvem z příslušné kapitoly městského rozpočtu se urputně bojovalo i na dalších šachovnicích. Adéla Rapcová se rychle otřepala z počátečních dvou proher a s pěti body se vyhoupla na konečnou 5. příčku o jedno místo před svého nového oddílového kolegu Roberta Lišku.

Jak se ukázalo, na okrese Brno-venkov se s mládeží momentálně pracuje pohříchu ve třech oddílech – v Kuřimi, Zastávce u Brna a ve Vranovicích, přičemž hlavně ve dvou prvně jmenovaných je mládežnický šach na velkém vzestupu. Naopak, v posledních letech je na ústupu invančický Dům dětí a mládeže, zavedeným oddílům ve Střelicích a v Tišnově se pak dlouhodobě nedaří mládež podchytit vůbec. V porovnání s někdejší baštou mládežnického – okresem Břeclav, kde kdysi OP pravidelně čítal kolem 40 účastníků, je však 31 zúčastněných velmi vysokým číslem. Naopak, na Břeclavsku se OP mládeže už několik let nehraje vůbec.

Tabulka konečného pořadí

 

Třetí místo v krajském přeboru družstev

Dva týdny před okresním přeborem jednotlivců se v Rajhradicích v prostorách obecního úřadu uskutečnil Krajský přebor šestičlenných družstev mladšího žactva (do roč. 1999 s povinnou dívkou v sestavě). Výborně se mezi 10 celky vedlo našemu družstvu, které k překvapení, zejména brněnských týmů, bylo až do posledního 9. kola v čele průběžného pořadí. Až porážka s druhým Durasem Brno posunala naši šestici o půl pomocného bodu na konečnou bronzovou příčku. O celkový bodový zisk se zasložili: Vojta Straka – 6,0 bodů z 9 možných, Robert Liška 7,5 b., Pavel Hodovský 6,5 b., Adéla Rapcová 7,5 b., Jakub Řehoř 5 b., Matěj Petráš 8b.

Pořadí prvních pěti družstev:
1. Lokomotiva Brno 25 zápasových bodů, skóre 41
2. Duras Brno 22 – 41
3. Sokol Vranovice 22 – 40,5
4. Sokol Zastávka 19 – 35
5. DDM Kuřim 13 – 31,5

Foto zleva: Petráš, Řehoř, Rapcová, Hodovský, Liška, Straka