Vyhledávání   
Sobota 21. července 2018
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Slavnostní odhalení památníku

Obec Vranovice zve veřejnost k slavnostnímu odhalení památníku věnovanému obětem komunistického pronásledování v 50. letech minulého století. Uskuteční se v sobotu 18. června v 16 hodin v parčíku mezi školou a kostelem na Masarykově ulici.

Oficiálního sobotního odhalení se kromě příbuzných obětí a veřejnosti zúčastní členové Konfederace politických vězňů z Brna, představitelé obce, a pozvání obdržela i herečka Gabriela Vránová, která je příbuznou jedné z obětí, faráře Aloise Vrány.

V parčíku mezi školou a kostelem byla umístěna pamětní deska, co by vzpomínka na oběti komunistického poválečného pronásledování, jimiž se stali i vranovičtí občané. Obec tak podpořila návrh s nímž přišly rodiny Dofkova, Králova a Vránova.
Realizace pamětní desky stála zhruba osmnáct tisíc korun. Polovinou částky přispěla obec, polovinu zaplatili rodiny ze svých prostředků.
Na desce je umístěn nápis: Na památku obětí perzekuce, jíž byli v padesátých letech 20. století protiprávně odsouzeni k mnohaletému žaláři vranovičtí občané Karel Pezlar, František Šopf a farář p. Alois Vrána. Čest jejich památce.

-hum-