Vyhledávání   
Pondělí 5. prosince 2016
Zasílání novinek
 • Doporučujeme použít RSS kanály.
 • Novinky také můžete odebírat mailem
Nepřehlédněte

Czech POINT
Bytovy_dum_Doliny_Vranovice
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Turistické informační centrum

infocentrum

Turistické informační centrum (TIC) Vranovice
Školní 1, 691 25 Vranovice
Za budovou obecního úřadu v prostorách vinotéky
Telefon: +420 739 051 137 (p. Drahomír Dofek), +420 730 518 758 (p. Markéta Hégerová)
E-mail: infocentrum@vranovice.eu

facebook

Mapa

Provozní doba: duben až říjen

Pondělí zavřeno
Úterý 15.00 – 19.00
Středa 15.00 – 19.00
Čtvrtek 15.00 – 19.00
Pátek 10.00 – 12.00 13.00 – 21.00
Sobota 10.00 – 12.00 13.00 – 21.00
Neděle 10.00 – 12.00 13.00 – 19.00

Poskytované služby:

 • veřejný přístup na internet
 • prodej turistické známky a vizitky obce Vranovice
 • přehled o ubytování a stravování
 • turistické informace a propagační materiály o obci a regionu
 • prodej turistických map, pohlednic a regionální literatury
 • informace o firmách, institucích a úřadech v obci a okolí
 • informace o kulturních, společenských a sportovních akcích v obci a regionu
 • vyhledávání dopravního spojení
 • tisk, skenování, kopírování
 • nabídka a prodej vín vranovických vinařů
 • občerstvení (káva, ča, nealko, víno, slané pochoutky k vínu, aj. …)

Certifikat-web

TIC ukončilo sezónu. Vinotéka zůstává v provozu

Letní turistickou sezónu ukončilo Turistické a informační středisko (TIC). A sezóna to byla úspěšná! Trvala od dubna do konce října a za sedm měsíců navštívilo TIC spojené s vinotékou

téměř tři tisíce osob. Turisté a cyklisté si pochvalovali především příjemné prostředí a obsluhu, a stejně tak výborné víno, jak dokazují zápisy v knize návštěv. Zájem přetrvával i o turistické známky, jichž se prodalo padesát. Pro turisty je stále oblíbenější také sbírání turistických

vizitek, které si vylepují do speciálního deníku. Vzniká tak album míst, do něhož si turisté zaznamenávají i své vlastní postřehy a prožitky. To jim potom dlouho připomíná navštívené turistické cíle. Přestože provoz TIC posledním dnem měsíce října skončil a své služby nabídne

turistům opět až na jaře příštího roku, provoz vinotéky pokračuje v omezené provozní době i o víkendech. (hor)

TIC obhájilo certifikát na další dva roky

Již několik let mají turisté a návštěvníci Vranovic k dispozici Turistické informační centrum (TIC). Je umístěno v prostorách dvorního traktu obecního úřadu a od rekonstrukce starého vinařského sklepa v roce 2010 je spojeno s vinotékou a volně přístupnou venkovní vinařskou expozicí. TIC poskytuje návštěvníkům v době hlavní letní sezóny služby a informace z oblasti cestovního ruchu a zajišťuje prodej drobných upomínkových předmětů, pohlednic, turistických deníků a vizitek.

Na činnost turistických informačních center metodicky dohlíží Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C), která sdružuje turistická centra a pravidelně kontroluje jejich činnost a uděluje jim certifikát. Ten dokládá, že TIC disponuje předepsaným rozsahem služeb a činností, včetně technického zázemí a kvalifikovaného personálu a pracuje podle jednotných zásad. Kontroly mohou být ohlášené, ale i tajné. Platnost certifikátu je časově omezena na dva roky.

A právě podobnou kontrolou za účelem obnovení certifikátu, jehož platnost skončí za měsíc, prošlo o tomto víkendu TIC ve Vranovicích. Obhajoba certifikátu byla úspěšná! Prověrka potvrdila, že TIC splňuje požadavky na činnost center a prodloužila platnost certifikátu na další dvě sezóny. Turisté a návštěvníci se o tom mohou přesvědčit od dubna do konce října. (hor)

Certifed-obr

TIC nabízí turistické vizitky i deníky

Turistické a informační centrum ve Vranovicích (TIC) nabízí od letošní sezóny svým návštěvníkům také turistické deníky a vizitky. Ty jsou u turistů v poslední době stále oblíbenější a spolu s turistickým razítkem vhodně doplňují sortiment upomínkových předmětů a pohlednic.

Turistické vizitky se vydávají pro atraktivní turistická místa v ČR i zahraničí a vylepují se do turistických deníků. Vznikne tak jedinečné album, které sběratelům připomíná jejich cesty. Turistická vizitka zobrazuje pohled na obec a do budoucna se předpokládá další doplňování vizitek motivy a zajímavostmi obce. (hor)

Tur-vizitka

TIC s vinotékou jsou na facebooku

Užitečné turistické informace a rady o aktuálních událostech ve Vranovicích a okolí, včetně tipů na výlety po cyklostezkách, autem, vlakem i pěšky, najdete také na facebookovém profilu vranovického Turistického informačního centra s vinotékou.

facebook  Facebook TIC s vinotékou

 

TIC s vinotékou zvou k návštěvě

Od dubna 2016 je opět zahájen sezonní provoz turistického informačního centra spojeného s vinotékou vranovických vinařů. Novinkou letošní sezony je rozšířená provozní doba a větší sortiment občerstvení. Kromě lahvových a sudových vín z produkce místních vinařů si mohou návštěvníci TIC a vinotéky vybrat z široké nabídky sortimentu nealkoholických nápojů, domácí bylinkové limonády, k dispozici mají velký výběr zmrzlin a ledňáků, kvalitní kávu Lavazza včetně kávových specialit jako jsou cappucino, caffé latte či frapé. Rozšířila se i nabídka jídla. Návštěvníci mohou ochutnat čerstvé vafle, sýry či klobásy, slané korbáčky a jiné sladké, či slané pochutiny.

Novou sezonu zahájila vinotéka oficiálně v sobotu 23. dubna 2016. Za doprovodu živé hudby se asi šedesátka návštěvníků mohla seznámit s novým sortimentem a ochutnat vína z produkce vinařství Dofek a Celnar. Na rožni se opákala kýta a i přes ne příliš vydařené počasí se společnost rozešla až v pozdních hodinách. Podobné akce se budou pravidleně opakovat.

Také pro děti je připraven dětský koutek. Přijďte se podívat a posedět u vína nebo u kávy!

Foto ze zahájení sezony 2016

Zahajeni1 Zahajeni2 Zahajeni3
Foto: Josef Horníček

TIC s vinotékou zahájily sezónu 2016

Novou sezónu zahájilo Turistické informační centrum (TIC) s vinotékou na začátku dubna a potrvá až do konce měsíce října. Služby TIC, spojeného s vinotékou, navštívilo loni více než dva a půl tisíce návštěvníků, Od 1. dubna bylo rovněž zahájeno půjčování kol „ČD bike“ na železniční stanici, které zajišťuje obec ve spolupráci s Českými drahami, a.s. Loni si zapůjčili kola 44 turisté. (hor)