Vyhledávání   
Pondělí 1. května 2017
Zasílání novinek
 • Doporučujeme použít RSS kanály.
 • Novinky také můžete odebírat mailem
Nepřehlédněte

Czech POINT
Bytovy_dum_Doliny_Vranovice
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba


DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Turistické informační centrum

infocentrum

Turistické informační centrum (TIC) Vranovice
Školní 1, 691 25 Vranovice
Za budovou obecního úřadu v prostorách vinotéky
Telefon: +420 739 051 137 (p. Drahomír Dofek), +420 730 518 758 (p. Markéta Hégerová)
E-mail: infocentrum@vranovice.eu

facebook

Mapa

Provozní doba: duben až říjen

Pondělí zavřeno
Úterý 15.00 – 19.00
Středa 15.00 – 19.00
Čtvrtek 15.00 – 19.00
Pátek 10.00 – 12.00 13.00 – 21.00
Sobota 10.00 – 12.00 13.00 – 21.00
Neděle 10.00 – 12.00 13.00 – 19.00

Poskytované služby:

 • veřejný přístup na internet
 • prodej turistické známky a vizitky obce Vranovice
 • přehled o ubytování a stravování
 • turistické informace a propagační materiály o obci a regionu
 • prodej turistických map, pohlednic a regionální literatury
 • informace o firmách, institucích a úřadech v obci a okolí
 • informace o kulturních, společenských a sportovních akcích v obci a regionu
 • vyhledávání dopravního spojení
 • tisk, skenování, kopírování
 • nabídka a prodej vín vranovických vinařů
 • občerstvení (káva, ča, nealko, víno, slané pochoutky k vínu, aj. …)

Certifikat-web

TIC ukončilo sezónu. Vinotéka zůstává v provozu

Letní turistickou sezónu ukončilo Turistické a informační středisko (TIC). A sezóna to byla úspěšná! Trvala od dubna do konce října a za sedm měsíců navštívilo TIC spojené s vinotékou

téměř tři tisíce osob. Turisté a cyklisté si pochvalovali především příjemné prostředí a obsluhu, a stejně tak výborné víno, jak dokazují zápisy v knize návštěv. Zájem přetrvával i o turistické známky, jichž se prodalo padesát. Pro turisty je stále oblíbenější také sbírání turistických

vizitek, které si vylepují do speciálního deníku. Vzniká tak album míst, do něhož si turisté zaznamenávají i své vlastní postřehy a prožitky. To jim potom dlouho připomíná navštívené turistické cíle. Přestože provoz TIC posledním dnem měsíce října skončil a své služby nabídne

turistům opět až na jaře příštího roku, provoz vinotéky pokračuje v omezené provozní době i o víkendech. (hor)

TIC obhájilo certifikát na další dva roky

Již několik let mají turisté a návštěvníci Vranovic k dispozici Turistické informační centrum (TIC). Je umístěno v prostorách dvorního traktu obecního úřadu a od rekonstrukce starého vinařského sklepa v roce 2010 je spojeno s vinotékou a volně přístupnou venkovní vinařskou expozicí. TIC poskytuje návštěvníkům v době hlavní letní sezóny služby a informace z oblasti cestovního ruchu a zajišťuje prodej drobných upomínkových předmětů, pohlednic, turistických deníků a vizitek.

Na činnost turistických informačních center metodicky dohlíží Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C), která sdružuje turistická centra a pravidelně kontroluje jejich činnost a uděluje jim certifikát. Ten dokládá, že TIC disponuje předepsaným rozsahem služeb a činností, včetně technického zázemí a kvalifikovaného personálu a pracuje podle jednotných zásad. Kontroly mohou být ohlášené, ale i tajné. Platnost certifikátu je časově omezena na dva roky.

A právě podobnou kontrolou za účelem obnovení certifikátu, jehož platnost skončí za měsíc, prošlo o tomto víkendu TIC ve Vranovicích. Obhajoba certifikátu byla úspěšná! Prověrka potvrdila, že TIC splňuje požadavky na činnost center a prodloužila platnost certifikátu na další dvě sezóny. Turisté a návštěvníci se o tom mohou přesvědčit od dubna do konce října. (hor)

Certifed-obr

TIC nabízí turistické vizitky i deníky

Turistické a informační centrum ve Vranovicích (TIC) nabízí od letošní sezóny svým návštěvníkům také turistické deníky a vizitky. Ty jsou u turistů v poslední době stále oblíbenější a spolu s turistickým razítkem vhodně doplňují sortiment upomínkových předmětů a pohlednic.

Turistické vizitky se vydávají pro atraktivní turistická místa v ČR i zahraničí a vylepují se do turistických deníků. Vznikne tak jedinečné album, které sběratelům připomíná jejich cesty. Turistická vizitka zobrazuje pohled na obec a do budoucna se předpokládá další doplňování vizitek motivy a zajímavostmi obce. (hor)

Tur-vizitka

TIC s vinotékou jsou na facebooku

Užitečné turistické informace a rady o aktuálních událostech ve Vranovicích a okolí, včetně tipů na výlety po cyklostezkách, autem, vlakem i pěšky, najdete také na facebookovém profilu vranovického Turistického informačního centra s vinotékou.

facebook  Facebook TIC s vinotékou

 

TIC s vinotékou zvou k návštěvě

Od dubna 2016 je opět zahájen sezonní provoz turistického informačního centra spojeného s vinotékou vranovických vinařů. Novinkou letošní sezony je rozšířená provozní doba a větší sortiment občerstvení. Kromě lahvových a sudových vín z produkce místních vinařů si mohou návštěvníci TIC a vinotéky vybrat z široké nabídky sortimentu nealkoholických nápojů, domácí bylinkové limonády, k dispozici mají velký výběr zmrzlin a ledňáků, kvalitní kávu Lavazza včetně kávových specialit jako jsou cappucino, caffé latte či frapé. Rozšířila se i nabídka jídla. Návštěvníci mohou ochutnat čerstvé vafle, sýry či klobásy, slané korbáčky a jiné sladké, či slané pochutiny.

Novou sezonu zahájila vinotéka oficiálně v sobotu 23. dubna 2016. Za doprovodu živé hudby se asi šedesátka návštěvníků mohla seznámit s novým sortimentem a ochutnat vína z produkce vinařství Dofek a Celnar. Na rožni se opákala kýta a i přes ne příliš vydařené počasí se společnost rozešla až v pozdních hodinách. Podobné akce se budou pravidleně opakovat.

Také pro děti je připraven dětský koutek. Přijďte se podívat a posedět u vína nebo u kávy!

Foto ze zahájení sezony 2016

Zahajeni1 Zahajeni2 Zahajeni3
Foto: Josef Horníček

TIC s vinotékou zahájily sezónu 2016

Novou sezónu zahájilo Turistické informační centrum (TIC) s vinotékou na začátku dubna a potrvá až do konce měsíce října. Služby TIC, spojeného s vinotékou, navštívilo loni více než dva a půl tisíce návštěvníků, Od 1. dubna bylo rovněž zahájeno půjčování kol „ČD bike“ na železniční stanici, které zajišťuje obec ve spolupráci s Českými drahami, a.s. Loni si zapůjčili kola 44 turisté. (hor)