Vyhledávání   
Středa 19. června 2019
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Obec šetří peněženky občanů

Za stočné zůstane doma každému tisícovka
Průměrně početná čtyřčlenná rodina z Vranovic si může v letošním roce připočíst k dobru víc jak 4 tisíce korun. Obec totiž ani po pěti letech nezdražuje poplatek za stočné.

Oproti cenám, které pro letošní rok stanovila společnost Vodovody a kanalizace Břeclav se jedná o úsporu přesahující tisíc korun na osobu.

Tuto výhodu přineslo rozhodnutí obce ponechat si čistírnu odpadních vod ve svém vlastnictví a provozovat ji na vlastní náklady. Současně stanovené poplatky za stočné její provoz zaplatí a ještě zbývá rezerva na opravy. Není třeba platit další náklady spojené například s administrativou a personálním aparátem.

Podle starosty obce Jana Helikara se také vyplatila nedávná investice do modernizace čistírny. "Nové technologické zařízení zpracuje odpadní vodu do takové kvality, že je možné ji vypouštět zpět do přírody. Dříve se kaly vozily k dalšímu zpracování do čističek odpadních vod v sousedních obcích. A to se značně prodražovalo," vysvětlil.

I pro rok 2013 tedy platí, že obyvatelé Vranovic zaplatí za stočné měsíčně 77 korun za osobu. To je 924 koruny za rok. Výpočet vychází ze zákonem stanovené průměrné spotřeby vody na osobu a rok, tj. 46 m3. Kubík odpadní vody tedy vyjde na 20 korun. Kdyby obyvatelé Vranovic platili stočné vodovodům a kanalizacím přišel by je krychlový metr na 42,81 korun. To je roční úspora 1049 korun na každého obyvatele.

Platba za stočné se ve Vranovicích nezvýšila už od roku 2008. Povinnost platby se vztahuje na každou osobu pobývající v obci bez ohledu na to, kde je zapsaná k trvalému pobytu.

Způsob platby stočného
Přes SIPO (inkaso), stačí přijít na OÚ a nahlásit spojovací číslo SIPO a počet osob v domě.

-hum-