Vyhledávání   
Neděle 26. května 2019
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Naučná stezka vrány Krákorky je dokončena

 

Dětská Naučná stezka vrány Krákorky byla v tomto týdnu dokončena ve Vranovicích.Osm zastavení má seznámit děti  s historií Vranovic, zde žijícími živočichy či rostlinami, vinařstvím, ale i historií vranovické železnice nebo místními památkami. Naučná stezka, jejíž celková délka je 5,5 kilometrů, začíná na vranovickém nádraží, odkud pokračuje směrem k Turistickému informačnímu centru a dále k železničnímu přejezdu u ulice Přibické, dále pak ke hřbitovu, do Hájku a poslední zastavení je v parku Hlinek. Všechna zastavení jsou doplněna originálními hracími prvky a lavičkami z akátového dřeva pocházejícími z dílny architekta Iva Urbana.

„Naučná stezka má umožnit dětem i jejich rodičům strávit plnohodnotný volný čas ve Vranovicích a přilehlém okolí a zároveň děti nenásilnou formou seznámit s historií a současností obce.“ doplnil k otevření naučné stezky starosta Jan Helikar

Od příštího týdne budou v Turistickém informačním centru i knihovně k dispozici mapy, které usnadní  návštěvníkům orientaci po stezce. Na konec měsíce října plánuje Centrum volného času výlet pro rodiny s dětmi po stopách vrány Krákorky, kde společně projdeme celou stezku a děti budou moci cestou hrát hry, plnit úkoly a luštit hádanky.

-kva-

oznor

smartcapture smartcapture  smartcapture