Vyhledávání   
Čtvrtek 23. května 2019
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Maškarní ples ve Vranovicích se opět vydařil

Text a foto: Yvonne Konečná

V sobotu 16. března proběhl již třináctý ročník Maškarního plesu pro dospělé, který tradičně uspořádal Sportovní klub Vranovice. Podle předsedy pořádajícího spolku Miroslava Ježi měla  letošní maškaráda opět velmi dobrou úroveň a účast byla dokonce vyšší než loni. Maškarního bálu se letos zúčastnilo téměř 240 hostů, z toho 89 jich přišlo v karnevalovém přestrojení.

„Lidé z Vranovic a okolí se na tuto akci každoročně těší a celý rok přemýšlejí, za co půjdou,“  sdělil Miroslav Ježa. „První ročníky nebyly nic moc, ale postupně začali místní brát tuto akci jako prestižní záležitost.“

Jeho slova potvrdil také jeden z vítězů karnevalové soutěže Marek Obdržálek, který společně s Pavlem Pláteníkem a Renatou Měřínskou vybojovali hlavní cenu za důmyslné provedení masek Hurvínka, Spejbla a Máničky. „Už se bavíme o tom, s čím vyrukujeme příští rok. Vždycky se obáváme, že už nepřijdeme s ničím novým,“ svěřil se Obdržálek. Pro letošní ples našel inspiraci na brněnském Reji masek, kde ho zaujaly masopustní masky s tyčkami. Ty ho přivedly k nápadu stylizovat se do loutkových postav Josefa Skupy. „Kdybychom šli jen v kostýmech Spejbla s Hurvínkem, tak bychom zdaleka tolik nezaujali. Bylo potřeba ještě přidat dřevěnou konstrukci s provázky, abychom vypadali jako marionety.  Každý nápad se musí dotáhnout do detailu, proto jsme si nazuli i ty obrovské boty z polystyrenu,“ dodal Obdržálek.

Návštěvníky plesu rovněž okouzlily působivé masky filmových Avatarů i pěkně ušité zelené kostýmy vranovických vodnic Jitky Novákové a Andrey Ceklové, které si na parketu zařídily  také posezení u rybníčka s vrbou. Jako dokonalé potápnice působily Monika Tyšlerová s Martinou Froňkovou, kterým ani obrovské potápěčské ploutve nezabránily v provozování temperamentních tanečních kreací. Úspěch u publika rovněž sklidlo 120 kilogramů vážící mimino v podání Jirky Bezvody.

Podle slov pořadatele Miroslava Ježi si však ocenění a pochvalu zasluhují také ostatní kostýmovaní účastníci plesu za to, že dokázali investovat svůj čas a kreativitu do vytvoření nápaditých masek a pobavit tím sebe i ostatní.