Vyhledávání   
Středa 19. června 2019
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

Májová bez máje

Letošní Májová ročníku 1995 proběhla poněkud netradičně – bez obvyklého stavění venkovní máje a průvodu obcí. Ačkoliv zájem dnešní mladé generace o folklórní tradice klesá, díky několika málo nadšencům a podpoře ze strany jejich rodinných příslušníků se podařilo májové oslavy ve Vranovicích uspořádat.

Za krojovanou mládež odsloužil v dopoledních hodinách májovou mši místní farář Grzegorz Zych.  Sobotní večer pak již patřil májové zábavě. Tu zahájilo slavnostním pochodem pět párů rekrutů a sedm párů mladých stárečků. Jejich vystoupení s nimi nacvičila Zdenka Zlámalová. K tanci, zpěvu i poslechu vyhrávala dechová kapela Horenka z Bořetic.

Účast na letošní májové zábavě byla oproti minulým ročníkům podstatně nižší. Sešlo se na ní okolo 90 návštěvníků, přičemž třetina z nich byla přespolních. „To je při velikosti naší obce více než zarážející,” okomentovala to organizátorka letošní májové veselice Naďa Rejtková. Podle ní se však účastníci velmi dobře bavili a někteří z nich již v průběhu večera neváhali pořadatelům vyjádřit svoji spokojenost. „Zpěv, juchání, hlahol a smích, který se sálem ozýval, nás ujistil v tom, že naše úsilí udržet tradici nebylo marné a má smysl,” uvedla Naďa Rejtková.
-kon-


 

Foto: Naďa Rejtková