Vyhledávání   
Zasílání novinek
  • Doporučujeme použít RSS kanály.
  • Novinky také můžete odebírat mailem
TIC Vranovice

Vranovcke_icko

Nepřehlédněte

Czech POINT
trideni_logo 194x194
zlatyerb
Nejlepší obecní web JmK
2013 - 2. místo
+IPv6 a DNSSEC
2012 - 2. místo
2011 - 1. místo
nejlepší elektronická služba

DPS

hasici

 facebook

 

 chasa

 cyklostezka

MVSzaklad-CMYK

Od 26. 2. 2012

Uložit

Uložit

Mapa obce
Mapa obce
Geoportál
Geoportál

8.3.2012

Čtěte také: Aktuality z 8. 3. 2012


(Text a foto: Dagmar Humpolíková)
Staré budovy JZD jsou zbourány. Na jejich místě už roste nový Dům pro seniory. Stavbu oficiálně zahájil ve čtvrtek 8. 3. 2012 dopoledne starosta obce Ing. Jan Helikar, když symbolicky poklepal první položené cihly zednickým kladívkem. Podívat se přišli někteří obyvatelé Vranovic a přítomni byli i hlavní představitelé firem jež se na stavbě podílí. Patří mezi například dodavatel stavby Ing. Petr Vašíček ze společnosti Vašstav Brno, projektantka Ing. Arch. Leona Tupá a budoucí provozovatel Domu pro seniory Ing. Ivo Kocián.

Termín dokončení stavby je plánován na březen roku 2013, ale smělé odhady investora, kterým je obec, a dodavatele předpokládají, že bude hotová už koncem tohoto roku.

Budoucí provozovatel Ivo Kocián odhaduje, že o bydlení v Domě pro seniory budou mít zájem i lidé z širšího regionu. „Předpokládám zájem lidí z okruhu kolem pětatřiceti kilometrů od Vranovic, včetně zájemců z Brna,“ potvrdil. Přednost však prý budou mít vždy domácí zájemci. „Máme smluvně zajištěno, že v případě nabídky volných bytů budou na prvním místě osloveni zájemci z Vranovic,“ potvrdil starosta Jan Helikar.

Stavbu Domu pro seniory připravovalo vedení obce pět let. Po mnoha jednáních se nakonec podařila dohoda se soukromým investorem, který po dostavbě obytné prostory odkoupí. Sociální služby, které zde bude poskytovat budou na profesionální úrovni. A obec zůstane bez zásadních dluhů, které by brzdily její další rozvoj.